Сучасному учневі - сучасний учитель!
Сучасний учень потребує новітніх підходів у навчально-виховному процесі. Сьогодні перед кожним учителем стоїть завдання не просто дати учню певну кількість знань, а й зацікавити, навчити мислити, висловлювати власні думки і відстоювати їх, розвивати вміння реагувати на виклики сьогодення, мотивувати на розвиток протягом усього життя.
У Часовоярській загальноосвітній школі №17 розпочав свою роботу Методпарад ШМО учителів. Метою параду є мотивування та стимулювання постійного професійного розвитку та самовдосконалення надавачів освіти закладу в умовах розвитку НУШ; формування навичок педагогічного партнерства та ефективної взаємодії, як запоруки підвищення рівня іміджу школи.
6 лютого 2020 року всіх учителів школи було запрошено у методичне кафе під назвою «Сучасний учитель», яке підготували вчителі суспільно-гуманітарного циклу.
Роботу кафе було розпочато з тренінгової вправи «Імідж сучасного педагога», який провела керівник ШМО суспільно-гуманітарного циклу, Лаптінова О.О. Адже, імідж — це своєрідний людський інструментарій, що допомагає вибудувати взаємини з навколишнім світом. Це не тільки візуальний образ, але й спосіб мислення, дій, уміння спілкуватися, мистецтво говорити й, особливо, слухати. Правильно обрані тон розмови, тембр голосу, доречні рухи багато в чому визначають той образ, у якому вчитель з’являється перед учнями й колегами.
Учасникам Методпараду було запропоновано обрати одяг, який найбільше підходить учителю, підібрати вербальні та невербальні засоби спілкування вчителя з учнями.
Після тренінгової вправи присутнім були презентовані різноманітні методи та прийоми роботи на уроках, якими користуються вчителі суспільно-гуманітарного циклу.
Антипова Н.С., яка є учасником заключного етапу ІV конгресу освітян «Нова українська школа Донеччини: освіта для життя», яка приймає участь у роботі обласної авторської творчої майстерні""Візуалізація навчальної інформації як засіб підвищення якості викладання мови та літератури" , також є учасником авторської творчої майстерні «Медіаосвітні технології на уроках російської мови та зарубіжної літератури», презентувала «Мікс методів та прийомів», допомогла вчителям опанувати метод об’єднання хмарин слів та online-пазлів у QR-коди.
Раскова Г.В., яка є учасником творчих груп " Медіоосвітні технології на уроках мови та літератури" , "Візуалізація навчальної інформації" , яка стала переможцем конкурсу «Учитель року 2020» на районному рівні, провела майстер-клас із роботи з пан-буками та методом «Нейронні зв’язки».
Торотухіна А.О., яка теж стала переможцем конкурсу «Учитель року 2020» на районному рівні, яка є учасником обласного дебатного клубу "Дебати як інструмент обговорення питань у громаді" , презентувала методи роботи на online – платформах Mozaik ,Canva, Breakdown, Notes, Coogle, LOOPY та Plickers.
На завершення педагогам були надані цінні техніки від практичного психолога Чіори Т.В. щодо підтримки психологічного балансу та комфорту. Адже, творчі креативні педагоги мають дбати і про своє емоційне здоров’я.
Комфортна невимушена атмосфера на Методпараді дала можливість учителям відпочити, обмінятися досвідом, та надихнула освітян на подальші творчі звершення.
Comments