top of page

День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.


Формуючи в учнів історичну свідомість на основі уроків минулого, важливо пам’ятати про трагічні події, що відбулися на українських теренах у XX ст., та які визнані геноцидом – це Голодомор українського народу 1932 – 1933 рр. Традиційно в нашій школі відзначається День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій в Україні. Відзначаючи 85 – ті роковини Голодомору 1932 – 1933 рр. – у прямому ефірі шкільного радіо учні прослухали інформаційну довідку про Голодомор.

З 23.11 по 27.11.2018 року на уроках історії вчителі провели бесіди з учнями 8-11-х класів про сумні події 1932-1933 р., класні керівники провели уроки пам’яті, з метою осмислення й передачі пам’яті про голод – геноцид з погляду цінностей власної держави, демократичних свобод, соціальної активності та відповідальності. Учні школи переглянули відеоспогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. У шкільній бібліотеці діяла виставка «Пам'яті жертв голодомору».

Учитель історії Торотухіна А.О. провела серед учнів 6 – 9 класів урок – реквієм. Учні 5 – Б класу на виховній годині переглянули добірку усних історій очевидців тих страшних подій. У всіх класах пройшла акція «Запали свічку» та було вшановано пам'ять загиблих хвилиною мовчання. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних...

В актовій залі для учнів молодшої школи пройшов захід пам'яті «Пекучий біль мого народу», підготовлений учнями та класним керівником 3-б класу.

Слід пам’ятати, що Голодомор – це не смерть від голоду, а історична форма застосування терору голодом, тобто штучно організованого голоду в Україні. Він є геноцидом проти цивільного населення у мирний час. Тому маємо завжди використовувати визначення «Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні».


Новини
bottom of page