top of page

Звіт про роботу пришкільного відпочинкового табору

Швидко спливає час... І знову весна. Ще один навчальний рік прямує до свого логічного завершення. Пройщли підсумкові контрольні роботи, навчальні екскурсії – і знову в нашій школі, як і в інших школах країни, 29 травня гостинно розпочав свою роботу пришкільний оздоровчий табір з денним перебуванням. Для багатьох батьків із різних причин такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим. Далеко не кожна сім'я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Оздоровлення ж у пришкільному таборі, особливо завдяки підтримці відділу освіти Бахмутської райдержадміністрації, стає доступним кожній сім'ї.


На виконання Закону України від 04.09.2008 № 375-VІ «Про оздоровлення та відпочинок дітей», комплексної програми «Оздоровлення та відпочинок дітей Донецької області на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням обласної ради від 29.08.2013 №6/23-562, розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, розпорядження голови Артемівської районної державної адміністрації №255 від15.05.2018 «Про організацію відпочинку, оздоровлення дітей і учнівської молоді влітку 2018 року», з метою організації повноцінного відпочинку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи з дітьми під час літніх канікул 2018 року, наказу по Часовоярській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №17 від 15.05. 2018 року №105 на базі школи працював пришкільний табір з денним перебуванням «ВЕСЕЛКА», в якому було організовано роботу однієї відпочинкової зміни тривалістю 14 днів з 29.05. по 15.06.2018 року. Загальна кількість дітей у таборі складає 150 осіб.


При таборі функціонувало 5 учнівських загонів:

« БДЖІЛКИ» - Vзагін

« ВОДОГРАЙ» - IVзагін

« КАПІТОШКИ» - ІІІ загін

«АДРЕНАЛІН» - ІІ загін

« ПЕРЕМОЖЦІ» - І загін


Кожний загін розміщувався в окремій класній кімнаті, переобладнаній під ігровий осередок. Затишок і комфорт у цих приміщеннях – це окрема гордість вихованців, бо створюється безпосередньо за їх участю. Діти з великим бажанням працювали над іміджем свого загону. Ця робота сприяє мобілізації та згуртуванню, усвідомленню, що вони – члени однієї команди.


Мета і завдання зміни – спрямувати перебування дітей в оздоровчому таборі на їх комплексне оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм табірної роботи; формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розуміння його переваг; забезпечити систематичні заняття фізичною культурою та спортом; залучити учнів до дослідницько-краєзнавчої роботи шляхом здійснення екскурсійної діяльності; формувати цілеспрямований інтерес до вивчення свого довкілля.


Пріоритетними напрямками роботи табору є оздоровлення, загартування, виховання і розвиток дітей. Цьому сприяють:

– ефективне використання природних ресурсів (сонячні та повітряні ванни, фізичні вправи на свіжому повітрі);

– збалансоване харчування (наявність у раціоні свіжих овочів та фруктів, натуральних соків);

– чітке дотримання санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей, формування навичок особистої гігієни;

– належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи (спортивні змагання, рухливі ігри, походи, екскурсії до лісу, формування навичок безпечної поведінки);

– дотримання режиму дня;

– різноманітні виховні заходи.

Творчим колективом вихователів був складений план роботи табору, насичений різноманітними заходами та складається з урахуванням побажань дітей. Кожен день мав тематичну назву, що дало змогу ефективно спланувати виховну роботу за напрямками діяльності:

– Фізичний розвиток: зарядка, змагання, пішохідні екскурсії, рухливі ігри.

– Пізнавальний розвиток: відкриття різноманіття і краси оточуючого світу, формування навичок бути відповідальним.

– Естетичний розвиток: через музику, книгу, живопис, відвідування музеїв, бібліотек.

– Творчий розвиток: виступи на концертах, участь у змаганнях, конкурсах, квестах, заняття в гуртках.

– Екологічний розвиток: дбайливе ставлення до природи, піклування про рослини, участь у трудовій діяльності.

Протягом роботи табору постійно здійснювався контроль за охороною життя і здоров’я дітей, приділялася особлива увага профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам під час відпочинку дітей. Це і проведення інструктажів з учасниками пришкільного табору, і щоденне обстеження території, використання шкільного автобуса, контроль за поведінкою вихованців, використання безпечних ігрових форм діяльності. Значна увага приділялася охороні праці та безпеці життєдіяльності в період функціонування табору. Розроблено та затверджено Правила внутрішньо табірного розпорядку, посадові інструкції працівників табору. З працівниками проведено інструктажі з охорони праці з записом їх до відповідного журналу.

Щодня проводились інструктажі по правилах техніки безпеки, дорожнього руху. Випадків травматизму під час роботи табору не зареєстровано.

Діяли куточки «Азбука безпеки» та «Техніка безпеки», які містили цікаву і необхідну інформацію як для учнів, так і для батьків. У загонах проведені медичні бесіди: «Особиста гігієна і правила її дотримання», «Харчові отруєння та їх профілактика», «Чисті руки – запорука здоров’я», «Увага! Лісові ягоди і гриби!», «Правила поведінки в автобусі».

Медичне обслуговування вихованців та працівників табору здійснювалось медичною сестрою Беззабарною Н.С. Щоденно проводився огляд вихованців, спостереження за станом їх здоров’я, контроль за дотриманням режиму дня. Медичний працівник брав участь у проведенні екскурсій, занять з першої медичної допомоги, організації харчування дітей.

До роботи табору відпочинку було залучено 27 працівників, з них 1 – медичний працівник, 2 – працівники харчоблоку, 2 – обслуговуючий персонал, 22 – педагогічні працівники.

Загальна кількість дітей в таборі « ВЕСЕЛКА» 150, із них пільгової категорії 117, за клопотанням директора 33.

Щоб зробити відпочинок дітей максимально комфортним і корисним, вихователі табору регулярно збиралися на «творчі наради». Постійно працював «Банк ідей» для обговорення ефективності виховних заходів.

Кожен день у таборі розпочинався табірною лінійкою. На лінійці оголошувався план роботи на день: як для всього табору, так і для окремих загонів. Проводилося нагородження найактивніших учнів грамотами табору та заохочувальними призами. Щоранку на лінійці лунали назви і девізи загонів, «енерджайлики».

Невід’ємною частиною табірного життя стала спортивно-масова робота. Тому щодня проводилась музична весела зарядка у формі «флеш-мобу», різноманітні спортивні змагання, естафети, спортивно-туристичні ігри. Багато емоцій було отримано від товариського футбольного матчу між вихователями та дітьми.

Життя у таборі було насичене різноманітними подіями. Розпочалася робота табору відкриттям і святкуванням Дня народження загону, табору. Вихованці табору із задоволенням взяли участь у конкурсах, фестивалях, флеш-мобах, конкурсі малюнків «Усе найкраще дітям», виставці малюнків «Ми за безпеку на дорозі», грі-конкурс «Розумники та розумниці» , конкурсі юних талантів "Хто що вміє” , грі-конкурс «Караоке», фестивалях української пісні «Два кольори мої, Два кольори…”, спортивних танців «Тектонік», флеш-мобі «Українська вишиванка єднає всіх», святі «Учись у дружбі жити», «Дивовижний бант», інсценізації казки «Казковий фьюжен», акції «Чарівні долоньки».

Заходи кожного окремо взятого дня проводилися відповідно до визначеного плану роботи. Так було проведено дні: День загону, День табору,

День дружби, День захисту дітей, День спорту, День розумника, День природи,

День Української вишиванки, День бантика, День інспекторів руху та рятувальників, День юних талантів, День казки, День ігор і розваг, День сюрпризів.

При плануванні роботи ми врахували, що гра – це королева дитинства, адже без неї дітям жити невесело і нецікаво, тому включали більше ігрових моментів, щоб викликати в учнів прагнення фантазувати, відкривати для себе новий світ, щось незвичайне і прекрасне. Провели гру «Давайте з вами познайомимося», «Малеча фест», вікторина «Лікарські рослини», квести «Таємничий пакет» та «Код української вишиванки»

Життя дітей у таборі проходило цікаво і змістовно. Для дітей було організовано святковий концерт «Зоряний дощ». Проведено велику кількість розважальних програм: розважальна програма «Літечко запрошує», конкурсно-розважальні програми «Танцюють всі!», Ігрова – розважальна програма "Подорож у дитяче містечко», розважальна програма « Фьюжен», естафета – ромашка , ігротека «Дивограй», спортивні змагання « Спортивні джунглі»

Для дітей були організовані екскурсії: міська бібліотека «Дивовижний світ книжки», міський краєзнавчий музей « Цікаві сторінки історії», відділення Приватбанку « Фінансова грамотність», пожежна частина «Почесна професія – людей захищати», міський молокозавод «Молоко – це диво природи», міська фільтрувальна станція « Вода – що ми п'ємо»,досліджували рослинність лісового урочища «Довга балка». Змістовно і цікаво відпочили «Мотузковий парк» міста Бахмут та Святогір’я, екологічна тропа Святогір’я.

Усі учні були охоплені гуртковою роботою спортивного та творчого напрямків. Плідно працювали гуртки: «Туманний Альбіон», «Олівець – малювець», «Лелеченята», «Олімпійці», «Майстерня чудового настрою», «Мир танців»

У таборі функціонував «Центр творчості», де кожен міг знайти справу до душі, мудру пораду, підтримку та розуміння.

Вихованці загонів брали активну участь у змаганнях, конкурсах, за що були нагороджені грамотами за перемоги та активну участь.

Відпочинок у таборі був цікавим, захоплюючим і надовго запам’ятається дітлахам.

Відгуки батьків, дітей про роботу пришкільного табору «ВЕСЕЛКА» свідчать про те, що зусилля педагогічного колективу виявились не марними.

Новини
bottom of page