Свято Масляної
Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Після прийняття християнства православна церква включила його до свого календаря. Таким чином, масляний тиждень стали святкувати за тиждень до Великого посту (припадає на лютий-березень). Масляна, порівняно з іншими язичницькими святами, практично не зазнала християнських впливів і залишилася часом веселого дозвілля з елементами давніх ритуалів. В Україні комплекс звичаїв Масляної не отримав особливого розвитку.
У кожному класі Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 пройшли цікаві конкурси, виховні години, солодкі столи та ін. Учні 6-А та 9-А класів влаштували проводи Масляної зі спалюванням опудала, як символу проводу зими та зустрічі весни. А ось учні 5-Б класу організували незвичайний блинний аукціон.
Ми проводили зиму, втомилися від снігу й морозу. Усі в очікуванні теплого сонечка, яке, наче золотистий млинець, скоро високо підніметься над небосхилом, і перетворить на потічки води залишки зимового панування. Розпочався відлік часу до початку весни. Масляна відбулася – весна розпочалася!