top of page

Старий Новий рік


Новий рік мабуть найпопулярніше свято у багатьох країнах, що відзначається масово, з широким розмахом. На нього чекають незалежно від кольору шкіри, віросповідання, етнічних традицій.

В Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували Новий рік: і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер 2 рази (в ніч на 1 та 14 січня). Оскільки традиційне народне святкування Нового року в Україні мало під собою глибоке релігійне та звичаєве підґрунтя, то люди не могли відмовитися від старовинного обряду прадідів та продовжували святкувати Новий рік між Різдвом та Водохрещам, тепер не 1, а 14 січня. Саме це свято зберегло усю традиційну обрядовість та релігійно-культовий зміст, які передавалися з покоління в покоління. Так з’явився в Україні Старий Новий рік.

Стало традицією, що учні 6-А класу (класний керівник Яценко Євгенія Миколаївна) разом зі своїми підопічними учнями 2-А класу (класний керівник Волкова Віта Валеріївна) разом проводять виховні заходи. Ось і 13 січня 2018 року учні зібралися для святкування Нового року за старовинними українськими традиціями.

Чого тільки не відбувалося на святі? Українська родина накрила святковий стіл з 12-ма стравами і гостинно зустрічала у себе в хаті і щедрувальників, і цигана з козою, і Святого Миколая, і Діда Мороза зі Снігуронькою та її вірними подругами сніжинками. Навіть звірі прибігали на свято. Діти відгадували загадки, танцювали, грали в ігри, а на завершення отримали подарунки від батьків – солодощі. Свято пройшло в дружній атмосфері, наповненій гумором, вітаннями, усмішками.

Новини
bottom of page