Тиждень права
Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством.
От і у нашій Часовоярській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 з 02 по 10 грудня традиційно пройшов Всеукраїнський тиждень права.
Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів.
В рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. У школі проведено виставку юридичної літератури, вікторину на тему: «Подорож у правову країну», єдині години спілкування на тему: «Особливості та загальні основи соціально-правового захисту дітей», виховні години на тему: «Морально-правове виховання в навчальному закладі», тренінг на тему: «Права дітей. Законодавчі гарантії прав національних меншин», правову гру на тему: «Дізнайся про свої права», конкурс шкільних газет «Роль учнівського самоврядування у захисті прав дитини», зустрічі з дільничними інспекторами та працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї та молоді з питання правомірної поведінки та правопорушення серед школярів «Закон – суворий, але він закон». Практичним психологом Чіорою Тетяною Вікторівною проведена консультація для батьків, дітей з приводу проблемних ситуацій в см’ї та їх вирішення «Стоп насильству».
Вчителем історії та права Мацюк Інною Олександрівною проведені заходи: ділова гра «В світі юридичних професій», круглий стіл «Правова культура ‒ міцність держави», лекції та бесіди для учнів − «Правовий захист неповнолітніх», «Забезпечення права на освіту», «Школа, як громада», «Дотримання прав людини в Україні: реалії та перспектива», перегляд художніх та документальних фільмів про права людини, правозахисну діяльність в Україні та їх аналіз «Правова кіномережа».
Ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки і дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними, побачити деякі проблеми та зробити для себе висновки. Незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюються на силу, якою можна захистити себе від шкідливого та небезпечного, зміцнити свою силу волі, покращити поведінку.