Науково-дослідницька подорож "Екологічний потяг". Київ-Ужгород.
- chasov-yarsch17
- 15 нояб. 2017 г.
- 2 мин. чтения

З 8 по 13 жовтня 2017 року учні школи та їх керівник учитель біології Яценко Євгенія Миколаївна взяли участь у науково-дослідницькій подорожі «Екологічний потяг» в межах заходів щодо пропаганди охорони навколишнього середовища «Екологічними стежками рідної України». Вони поділилися своїми враженнями:
"Дні подорожі були сповнені неперевершеними враженнями та відчуттям гордості за багату та різноманітну красу нашої Батьківщини, все це спонукало учнів замислитися щодо впливу діяльності людини на існування природного середовища.
У столиці України під час пішохідної подорожі учні знайомилися з центральною частиною Київа, його історичними пам’ятками та архітектурою. Відвідування Національного науково-природничого музею НАН України надало можливість поглибити знання з палеонтології, зоології, ботаніки.

Подорож було продовжено в Закарпатській області. Перлина Карпат – озеро Синевир зустріло нас щільним туманом, але це не зіпсувало неперевершеного враження від найбільшого та найглибшого високогірного озера України .
Знайомство з Карпатами було продовжено відвідуванням Реабілітаційного центру бурих ведмедів у НПП «Синевир». На площі в 12 га створено умови для реабілітації та відтворення природної популяції бурих ведмедів, які зазнали жорстокого поводження, потерпіли від стихійного лиха та утримання.
Водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття. Водоспад зачаровує своєю незвичайною красою. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння, утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця. Назва водоспаду теж оповита легендами.

Наступного дня разом з гарною погодою нас чекала зустріч з історичним минулим нашої країни. Подорож старою частиною м.Ужгород, відвідування найціннішого експоната Закарпатського краєзнавчого музею, яким є Ужгородський замок ХV-XVІІІ ст.ст.. Це найдревніша історико-архітектурна будова міста. Унікальний та славетний замок «Паланок» Мукачева. Замок є цінною історичною та військово-архітектурною пам’яткою не лише Закарпаття, але й Європи. Паланок входить до п’ятірки найкращих замків такого типу, що збереглися у Європі. Відвідування замків відкрило для дітей цікаві сторінки літопису Закарпаття.

Київ зустрів нас дощем із снігом. Але це не завадило нам відвідати Музей народної архітектури та побуту (Пирогово). Найбільший за площею музей в Україні. Головна етнографічна «скарбниця» нашої країни. Архітектурно-ландшафтний комплекс під відкритим небом, який розповідає про всі історико-етнографічні райони України. Вітряки та храми формують образ сільського життя. Тут можна відчути «душу» нашого народу. Хати, найстаріша з яких належить до 1580-х років , наповнені зразками предметів побуту, одягом, іконами,сільська школа та діюча церква, гра на народних інструментах та співи сивовусих майстрів, розповідь гіда по музею сприяли усвідомленню багатого історичного минулого нашого народу".
Поверталися додому втомлені, але сповненні вражень. З впевненістю, що наша країна найкраща, найбагатша, найрізноманітніша. Пізнавати та зберігати її природу – обов’язок кожного. А повернутися в Закарпаття тепер мріє кожен з учасників подорожі.