ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН. Секція "Українська література&quo
10 квітня 2017 року відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН завершило свою роботу. На третій етап змагання було подано 124 роботи, найбільше – з української літератури (25 робіт) та мистецтвознавства (23 роботи), найменше – з російської літератури (6 робіт).
Привітати юнацтво з науковими здобутками прийшли президент МАН Станіслав Довгий, поет та перекладач, літературний критик, Герой України Дмитро Павличко, ІІІ Президент України Віктор Андрійович Ющенко, який сказав:
– Мені здається, якщо ми мріємо про велике національне майбутнє, ми повинні говорити про те, як виграти в освіті і науці. Разом з освітою і наукою ми виграємо в технологіях – те, що рухає людський прогрес. Я буду всіляко підтримувати ідеї, які стосуються проектів у галузі освіти і науки, – запевнив Віктор Ющенко, який, до речі, у 2006 році своїм Указом затвердив вручення стипендій Президента переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН.
Вітальні слова юнацтву також лунали від представника ВГО «Випускники Малої академії наук України» Віри Іванчук; бельгійського тренера з методики «Філософія для дітей» Ізабель Джесперс, яка на запрошення академії 10 квітня провела у столиці воркшоп для старшокласників, присвячений важливості виховання емоційного інтелекту; директора департаменту стратегічного маркетингу національної мережі автозаправних комплексів «БРСМ-Нафта» Олександра Мельничука. Саме компанія «БРСМ-Нафта» є спонсором подарунків переможцям цьогорічного конкурсу-захисту.
До вітальних слів долучилися й ті, хто оцінював знання і дослідницькі навички молоді, – журі конкурсу: голова журі секції «Зарубіжна література», завідувач кафедри методики викладання світової літератури факультету іноземної філології НПУ імені М. П. Драгоманова Олена Ісаєва; члени журі відділення «Літературна творчість»: його голова, публіцист, прозаїк, поет Олександр Балабко та асистент кафедри французької філології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, поет, прозаїк, перекладач Дмитро Чистяк; член журі «Фольклористика», завідувач відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України Микола Дмитренко.
– Давно ми не отримували такого рівня роботи і давно не відбувався такого рівня захист, яким він був учора. Маю на увазі те, що діти були настільки зацікавлені темами, які презентували, що продовжували свої дискусії після захисту, на перерві. Ми, ідучи коридором, чули, як вони гаряче сперечалися між собою. Це і є метою Малої академії наук: відкрити шлях у науку, – зауважила Олена Ісаєва.
Фіналістом конкурсу-захисту МАН у секції "Українська література" стала учениця 10 класу Часовоярської школи І-ІІІ ступенів № 17 Прядко Алісія. Її дослідження "Сакральне в художньому світі Анатолія Федя" було присвячене вивченню творчості нашого письменника-земляка, доктора філософських наук Донбаського педагогічного університету А.М.Федя.
Школа вітає Прядко Алісію та її наукового керівника Людмилу Володимирівну Рибалко із перемогою!