Методичний плейкаст
28 лютого 2017 року в школі № 17 пройшов методичний плейкаст «Інновації у навчанні в умовах нової української школи», на якому вчителі-майстри знайомили з авторськими методичними «знахідками», які допомагають педагогам реалізувати основні вимоги Державного стандарту, формувати в учнів основні життєві компетентності, створити на уроці атмосферу взаємодії та співпраці, мотивувати дітей до вивчення навчальних дисциплін.
Розпочався методичний плейкаст виступом директора школи Гречишкіной Світлани Костянтинівни, яка познайомила присутніх із історією школи № 17 та досягненнями її учнів сьогодні.
Серед учасників методичного заходу були завідуюча методичного кабінету відділу освіти Бахмутської районної ради Корона Олена Анатоліївна, методист з виховної роботи Щербак Людмила Іванівна, директор Часовоярської школи № 15 Сукова Світлана Павлівна, педагогі школи.
Під час вивчення теми «Ярослав Мудрий – відомий історичний діяч» Мацюк Інна Олександрівна, учитель історії, провела інтерактивну подорож: «діти» працювали з годинником часу, складали кроссенс, аналізували історичні документи, складали характеристику історичної постаті.
Про системний підхід у підготовці, організації й проведенні науково-дослідницької роботи в МАН розповіла Рибалко Людмила Володимирівна, учитель української мови та літератури.
Продемонструвала на практиці наявність помилок в інформаційному рекламному тексті товарів для споживачів дійсний член МАН, учениця 10 класу Прядко Алісія, робота якої посіла І місце в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Вона наголосила; "Від якісної реклами до якісного товару".
В уявному французькому кафе Яценко Євгенія Миколаївна, учитель біології та хімії, розкрила позитивні та негативні сторони вживання біологічно активних домішок. Використовуючи метод «Шість капелюхів», учасники заходу складали сенкан, асоціативний ряд, заповнювали кола Вена, виготовляли рекламу.
Заступник директора з НВР, учитель російської мови та літератури, Прядко Олександра Георгіївна разом із своїми учнями Семеновою Наталією, Духовою Тетяною, Кириловим Єгором, Прядко Алісією продемонструвала, як саме використання активних методів навчання на уроках російської мови та літератури створює ситуацію успіху та позитивну мотивацію до вивчення предмету, спонукає до пошуку істини, занурює у світ ораторського мистецтва.
Гречишкіна Світлана Костянтинівна, учитель української мови та літератури, розповіла про можливості використання інформаційно-комунікативних технологій під час оцінювання навчальних досягнень учнів. Вона зазначила, що такі форми контролю розвивають критичне мислення, самостійність учнів.
Підсумком методичного плейкасту стала презентація Часовоярської опорної школи як закладу нової формації. Підготовка та виступи вчителів школи № 17 отримали високу оцінку методичної служби та колег.