День вишиванки

16.05.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16  травня 2019 року учні та вчителі Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 відзначили День української вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

Тому на честь вшанування українського оберегу по школі пройшла акція «До школи в вишиванці». Учні усіх класів прийшли до школи в вишиванках, сфотографувалися разом та надали світлину на шкільне радіо. В якому класі було більше дітей в українському одязі, той і став переможцем акції.

16 травня та протягом тижня у школі працювала фотозона до Дня вишиванки. До речі, фотозону власноруч створювали учні школи. Усі класи малювали свої українські орнаменти.

По класах відбулися виховні заходи, на яких учні та вчителі розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка: конкурс віршів про українську вишиванку, інтерактивний лекторій про історію, символіку та регіональні особливості вишитих сорочок, показ першого повнометражного документального фільму про вишиті сорочки «Спадок нації», інформаційні перерви «День вишиванки в світі».

Учні та вчителі цього дня вдягнули  вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

 

 

 

 

Please reload

Новини
Please reload

  • Google+ Social Icon
  • Vkontakte Social Icon
  • Facebook Социальной Иконка

© 2015-2019 Офіційний сайт.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now