Як ми масляну святкували…

06.03.2019

Як на Масляній,
З печі млинці летіли!
З запалу, з жару, з печі,
Всі рум’яні, гарячі!
Масляна, частуй!
Всім млинців подавай!
З запалу, 
з жару – розбирайте!
Похвалити не забувайте!

 

Рум’яними млинцями та святковим настроєм учні Часовоярської ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 відзначили традиційне весняне свято – Масляну. Головною метою заходу є збереження давніх традицій, а також розширення кругозору учнів, розповідь про те, як відзначають це свято народи інших країн. Діти та вчителі ретельно готувалися до святкування, тому воно вийшло веселим та смачним. По тому, як сяяли очі та усмішки на обличчях у всіх присутніх можна зробити  висновок, що свято вдалося. Гарний настрій  дозволив по-справжньому відчути дух Масляної і поринути у круговерть традиційних народних гулянь. Спеціально до свята діти приготували солом’яну бабу – символ свята Масляної та прикрасили її. Закінчилось свято веселими іграми та спалюванням солом’яної баби. 

Масляна символізує проводи красуні-зими та зустріч яскравої, теплої весни. Кожен день тижня має свою цікаву назву та визначає, що робити цього дня і як його святкувати. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Це свято не закріплене за певним днем у календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа. Кажуть, нібито ще давні римляни приносили в жертву богу Бахусові ритуальне печиво з тіста — щось подібне до слов’янських млинців. Оладки та млинці — ритуальна страва слов’ян ще з язичницьких часів. Ця обрядова їжа вважається старими людьми необхідною для породіль, хворих людей, нею частували одне одного при народженні дитини, при поминанні померлих. Млинці на Масляну можуть бути різні: і прісні, і солодкі, і з начинкою, і дріжджові та ін. Борошно для таких млинців дозволяється вибирати найрізноманітніше: гречане, вівсяне, просяне, ячмінне, пшеничне, горохове.

Вітаємо Вас із початком весни і бажаємо Вам побільше здоров'я і усмішок, цінуйте кожен день свого життя, радійте йому, і воно обов'язково подарує Вам багато щасливих хвилин!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Новини
Please reload

  • Google+ Social Icon
  • Vkontakte Social Icon
  • Facebook Социальной Иконка

© 2015-2019 Офіційний сайт.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now